Dushiseinad ja saunaseinad

saunasein sauna-klaasuks dushinurk

Klaas kui ehitusmaterjal, on väga vastupidav ja esteetiline. Klaas ei tuhmu, ei pleegi, talub niiskust. Kui teda mehhaaniliselt ei rikuta kestab klaasist valmistatud ese aastakümneid ja miks ka mitte aastasadu.Tänapäeva tehnoloogi võimaldab valmistada klaasi mis on oma omadustelt oluliselt erinev näiteks 50 aastat tagasi valmistatud klaasist. Dushiseinte ja uste juures on tavaks saanud klaaside mustermatistamine ja kasutatakse ka samas üleni matistatud klaasi. Matistatud klaas tagab privaatsuse ka juhul kui dushinurk ja tualett on ühes ruumis.

Täisklaasist saunauks on ettenähtud eelkõige kasutamiseks sauna leiliruumi uksena, kuid seda võib kasutada ka teistes siseruumides. Ukseklaas on termiliselt karastatud ja on kõrgendatud vastupidavusega mehhaanilistele vigastustele ning temperatuuri kõikumistele. Karastatud klaas on viis korda tugevam kui sama paks tavaline klaas. Karastatud klaasi purunemisel (juhul, kui seda esineb) ei teki inimestele või esemetele ohtlikke teravaid klaasikilde. Seega on see vastupidav, pika elueaga ja ohutu.

Klaasist valmistatud lahendusi on kerge hooldada kui kasutada kaasaegseid vahendeid, näiteks hooldada klaasi vetthülgava klaasivahaga, mille tulemusena ei tekki klaasile kuivanud veepiiskasid.